اسپرت کردن خودرو به چه معناست؟

قبل از اینکه به سراغ بررسی اسپرت کردن خودرو و مراحل آن برویم، بیایید در این مورد صحبت کنیم که اصلا اسپرت کردن خودرو چیست و چه معنایی دارد. اگر کمی تحقیق کنید متوجه می شوید که کلمه «اسپرت» به معنای «ورزشی بودن» است و در گذشته اسپرت کردن ماشین برای ماشین های ورزشی و مسابقه ای به کار برده می‌شد.

اسپرت کردن خودرو به چه معناست؟

اسپرت کردن خودرو به چه معناست؟

اگر نگاهی به ماشین های ورزشی بیندازید، متوجه می شوید که این ماشینها، خیلی ساده و جذاب طراحی می شوند تا بتوانند با کمترین نیاز به وسایل جانبی، بهترین عملکرد ممکن را داشته باشند و به بیشترین سرعت برسند؛ البته طراحی ظاهری این خودروها نیز باعث می شود که هیجان رانندگی با خودروهای زیبا بیشتر شود. در خودروهای شخصی هم اسپرت کردن به همین معنا است و باید سعی شود که خودرو، ظاهری زیبا و جذاب داشته باشد که به دل خودتان بنشیند و هیجان رانندگی را برایتان بیشتر کند. همچنین خودرو را به صورتی طراحی کنید که با کمترین نیاز به وسایل جانبی بتواند بهینه ترین عملکرد ممکن را داشته باشد.

چگونه ماشین خود را اسپرت کنیم؟

برای اینکه بتوانید ماشین خودتان را اسپرت کنید، باید بدانید که چه مراحلی را انجام دهید. در ادامه می خواهیم با هم به بررسی این موضوع بپردازیم که اسپرت کردن خودرو چگونه انجام می شود و چه مراحلی دارد؛ پس همچنان با ما همراه باشید.

اسپرت کردن فضای داخلی خودرو

اولین بخشی که باید به اسپرت کردن آن بپردازید، فضای داخلی خودرو است. این فضا جایی است که خودتان و سرنشینان خودرو، می توانید از آن لذت ببرید و هیجان رانندگی را بیشتر تجربه کنید. برای اسپرت کردن داخل خودرو باید مواردی که در ادامه می گوییم را مدنظر قرار دهید:

 اولین و مهمترین نکته تعویض روکش صندلی با یک روکش جدید است. معمولا روکش اصلی که با خودرو همراه است، ظاهری کلیشه ای و غیر اسپرت دارد و نمی تواند برای یک خودروی اسپرت مورد استفاده قرار بگیرد. به همین خاطر توصیه می کنیم که متناسب را رنگ خودروی خودتان و فضایی که می خواهید طراحی کنید، یک روکش صندلی عالی با طرح و رنگ مناسب انتخاب کنید.

دسته دنده یکی دیگر از بخش هایی است که معمولا در فرآیند اسپرت کردن خودرو تعویض می شود. دسته دنده پیشفرض خودروها کاملا معمولی است و ظاهر زیبایی ندارد؛ اما در بازار خودرو، دسته دنده های زیبا و جذابی وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید فضای داخلی خودروی خودتان را هماهنگ و یکپارچه کنید. همچنین این دسته دنده ها می توانند به شما در تعویض راحت تر دنده کمک زیادی کنند. به همین خاطر توصیه می کنیم که حتما به فکر تعویض دسته دنده ماشین خود باشید تا بتوانید اسپرت کردن خودرو را بهتر و حرفه ای تر انجام دهید.

ترمز دستی ماشین معمولا زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و در داشبورد ماشین نیز دیده می شود. یکی از کارهایی که برای اسپرت کردن خودرو انجام می شود، این است که شما می توانید برای ترمز دستی خودتان یک دستگیره جذاب و زیبا تهیه کنید تا بتوانید با استفاده از آن، هم زیبایی بیشتری به این قسمت ببخشید و آن را با سایر بخش های داخلی هماهنگ کنید و هم بتوانید راحت تر ترمز کنید. دقت کنید که توجه به جزئیاتی مانند همین موضوع است که باعث اسپرت شدن خودروی شما می شود و می تواند ظاهری جذاب و حرفه ای به آن ببخشد.

آمپر خودرو جایی است که در جلوی راننده قرار می گیرد. معمولا همه آمپرها شبیه هم هستند و ظاهری یکسان دارند. اما به لطف پیشرفت صنعت تیونینگ و اسپرت کردن خودرو، شما می توانید این ظاهر را کاملا تغییر دهید و ظاهر جدیدی به خودروی خودتان ببخشید.

فرمان خودروها معمولا به این صورت است که ظاهر و اندازه ای پیش‌فرض دارد و در همه خودروها می توانید این موضوع را ببینید. اما اگر به خودروهای مسابقه ای نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که فرمان آنها کوچک تر و حرفه ای تر است و رانندگی با آنها راحت تر است. شما نیز می توانید فرمان خودروی خودتان را تعویض کرده و از یک فرمان اسپرت برای آن استفاده کنید تا هم راندن خودرو راحت تر باشد و هم خودروی شما از حالت معمولا خارج شود و فرمان آن نیز با سایر بخش ها هماهنگی کامل داشته باشد.

آخرین نکته در اسپرت کردن داخل خودرو، این است که می توانید چراغ سقف را تعویض کنید و یک چراغ سقف اسپرت و جذاب برای خودروی خودتان قرار دهید که هم نور و روشنایی بهتری ایجاد کند و هم زیبایی بیشتری داشته باشد.