دیزل ژنراتور

ژنراتور گاز سوز ، ابزاری کارآمد برای تولید برق استفاده از ژنراتورهای گاز طبیعی است که می توان از آن برای فراهم کردن سوخت ژنراتور های قابل حمل و اضطراری استفاده کرد.

 دیزل ژنراتور


• کارایی سوخت: زمانی که نوبت به انتخاب نوع سوخت می رسد، قیمت عموما عامل تعیین کننده است. با توجه به افزایش روز افزون تقاضا و کاهش عرضه، زمانی که نوبت به انتخاب سوخت می رسد همیشه در رابطه با سوخت انتخابی بحث و گفتگو وجود دارد. یکی از مهم ترین موارد کلیدی در رابطه با یافتن منبع سوختی است که هم در زمینه انرژی صرفه جویی کرده و هم هزینه عملیاتی پایینی داشته باشد. دیزل ژنراتور در هر دوی این موارد امتیاز بالایی را کسب می کنند. اگرچه نسبت به ژنراتورهای گاز طبیعی گران قیمت تر هستند، اما می توانید میزان برق قابل استفاده بیشتری را از سوخت دیزل به دست آورید. ممکن است هزینه بیشتری را برای سوخت دیزلی بپردازید، اما میزان بیشتری برق را از مقدار دیزلی برابر با همان مقدار گاز به دست خواهید آورد. یکی دیگر از مزایای استفاده از دیزل ژنراتور، ضمانت وجود یک منبع برق پایدار است.

 دیزل ژنراتور

توان اضطراری و توان دائم دیزل ژنراتور چیست؟


توان الکتریکی دیزل ژنراتورها را می توان به 2 دسته :
• توان پرایم و یا توان دائم کار یا 2 توان استندبای و یا توان اضطراری تقسیم بندی نمود.
توان پرایم و یا توان دائم کار توانی از دیزل ژنراتور می باشد که به طور مداوم می توان از آن استفاده نمود. توان استندبای و یا توان اضطراری به توانی اطلاق می گردد که برای مدت زمانی کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد. توان پرایم و یا توان دائم کار دیزل ژنراتور در صنایعی همچون نفت و گاز، دریایی، سایت های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

نتیجه گیری:

به طور کلی، ژنراتور گاز سوز، ابزاری کارآمد برای تولید برق استفاده از ژنراتورهای گاز طبیعی است که می توان از آن برای فراهم کردن سوخت ژنراتور های قابل حمل و اضطراری استفاده کرد.