تفاوت خودروبر و یدک کش

تفاوت خودروبر و یدک کش ، خودروبر دارای کشی می باشد که خودرو شما را بر روی آن سوار کرده و سپس به سمت مقصد حمل می کند، اما یدک کش به وسیله ی زنجیر و یا سیم بکسل خودروی شما را به انتهای قلاب خودرو یدک کش متصل کرده و تا مقصد به دنبال خود می کشد.

واضح است که برای هر گونه جا به جایی و حمل خودرو استفاده از خودروبر نسبت به یدک کش از امنیت بالاتری برخوردار می باشد.

 

تفاوت ایمنی و سرعت خودروبر معمولی با خودروبر مکانیزه چیست ؟


خودروبر مکانیزه نسبت به سایر خودروبر ها علاوه بر ایمنی بالا از سرعت بیشتری نیز برخوردار می باشد، بنابراین می تواند در کمترین زمان ممکن خودروی شما را از محلی به محل دیگر جا به جا کند. یدک کش مکانیزه نسبت به یدک کش های معمولی دیگر پایداری بسیار بهتری دارد به همین دلیل امروزه از این یدک کش مکانیزه جهت انتقال ماشین ها در جاده های شهری استفاده می شود کفی خودروبر مکانیزه با در نظر گرفتن نوع اتومبیل در سگمنت های مختلف عاج کاری شده است به همین دلیل نیروی اصطکاکی که بین لاستیک ها و سطح کفی وجود دارد به حداکثر خود می رسد. این امر باعث شده است که اتومبیل در زمان حرکت بدون هیچگونه حرکت اضافی به مسیر خود ادامه دهد. برای اینکه خودرو در زمان حرکت ثابت بماند و هیچ گونه حرکت اضافی نداشته باشد، لاستیک های خودرو حتما باید توسط زنجیره های فولادی به کفی خودروبر متصل شوند به خصوص برای مسیر های خارج از شهر.

 

خودرو بر های بین شهری چه ویژگی هایی دارند؟


بسیاری از ما درمورد خودروبر های درون شهری اطلاعات کافی داریم، اما خودروبر های بین شهری وسایل نقلیه ای هستند که معمولا کمتر کسی از مکانیزم و استاندارد های آن آگاهی دارد؛ همین موضوع سبب شده است که به برخی از ویژگی های خودروبر های بین شهری اشاره کنیم:
• کفی بزرگتری دارند: اولین تفاوت بین خودروبر های بین شهری و درون شهری در اندازه آن ها است. خودروبر های بین شهری معمولا در طول مسیر با پیچ و خم های متفاوتی برمی خورند از همین رو کفی یا همان قسمت بار آن ها بزرگتر از نمونه های درون شهری است. کفی بزرگتر باعث می شود خودرویی که حمل می شود، ضربات متری را به خود بگیرید و پایداری خودش را طول مسیرهای طولانی حفظ کند.
• به GPS مجهز هستند: خودروبر های بین شهری از استانداردهای پلیس راهنمایی و رانندگی ایران پیروی می کنند؛ از همین رو بر روی آن ها GPS نصب است و سرعت آن ها در طول مسیر بررسی می شود
• توقف در جاده: یکی از اصلی ترین قوانینی که خودروبر های بین شهری باید رعایت کنند، توقف در محل های در نظر گرفته شده برای آن ها است.
• برگ سبز خودرو: اگر بار خودروبر یک یا چند اتومبیل وارداتی باشد، راننده می بایست برگ سبز هر خودرو را به همراه داشته باشد و در ایستگاه های بازرسی آن ها را به پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه دهد.
• چرخ های پهنی دارند: همانطور که خودروبر های بین شهری در طول مسیر با پیچ و خم های متفاوتی برخواهند خورد؛ از همین رو حفظ پایداری در برابر این ناهمواری ها اصلی ترین دغدغه دراننده های خودروبر های بین شهری است.