آسیب‌هایی که دریفت‌کردن به خودرو وارد می‌کند
آسیب‌هایی که دریفت‌کردن به خودرو وارد می‌کند

آسیب‌هایی که دریفت‌کردن به خودرو وارد می‌کند، در این مقاله، قصد داریم آسیب‌هایی را که بر اثر دریفت‌کردن در خودرو ایجاد می شود را مورد بررسی قرار دهیم. صدمه با تایرها، آسیب به موتورهای توربو و آسیب های جسمی و بدنی از جمله آسیب هایی است که به واسطه دریفت کردن در خوردو ایجاد می شود. با ما همراه باشید تا بیشتر با این آسیب ها آشنا شوید.

 صدمه به تایرها

احتمالاً دودی را که از چرخ‌ها هنگام دریف کردن بلند می‌شود، دیده‌اید. همین دود به ‌علت ایجاد گرما و اصطکاک زیاد حین انجام دریفت در لاستیک‌ها ایجاد می‌شود که نشان از فرسایش سریع تایر‌ها دارد. از‌بین رفتن لاستیک‌ها، یکی از شایع‌ترین آسیب‌های وارد‌شده به خودرو هنگام دریفت است. دریفتر‌های حرفه‌ای، اغلب مجموعه‌ای از لاستیک‌ها را همراه خود دارند که به ‌آن‌ها اجازه می‌دهد به‌سرعت لاستیک‌های خودرو را حین مسابقه تعویض کنند.

معمولاً یک جفت لاستیک، با توجه به زمان جلسه دریفت، می‌تواند حدود 2 تا 3 جلسه دوام بیاورد. دریفت برای لاستیک‌ها، به‌خصوص لاستیک‌های عقب، بسیار مضر است و هیچ لاستیکی توانایی مقاومت در مقابل بیش از 2 تا 3 جلسه دریفت را نخواهد داشت.

آسیب به موتور‌های توربو

یک موتور توربو، قدرت خود را از گازهای داغی که از محفظه احتراق خارج می‌شوند، تامین می‌کند. درست است که یک موتور توربو‌شارژ برابر گازهای خروجی با دمای بالا مقاومت خوبی دارد، اما هر عاملی که باعث شود دمای این گازها افزایش یابد، باعث آسیب به آن می‌شود؛ حتی گزارش‌هایی ثبت شده که به علت بالا نگه‌داشتن دور موتور، موتور توربو منفجر شده است.

آسیب های جسمی و بدنی

آخرین، اما نه کم‌ترین، آسیبی که دریفت‌ کردن به خودرو وارد می‌کند، خسارات بیرونی و ظاهری است. تمام خساراتی که در مورد آن‌ها صحبت کردیم، خسارات داخلی بودند؛ اما آسیب‌های بیرونی به‌مراتب خطرناک‌تر هستند. به عنوان یک راننده، هر قدر هم حرفه‌ای باشید، ممکن است کنترل خودرو را از دست دهید و با چیزی برخورد کنید و آسیب‌های شدیدی به بنده خودرو وارد شود. ناگفته پیداست که آسیب‌های این چنینی، یقیناً ‌آسیب‌های بدنی جبران ناپذیری را نیز برای راننده در پی خواهد داشت.

در‌نهایت، باید بدانید که رانندگی کردن، یک عمل عمومی است؛ اما دریفت کردن، نیازمند مهارت‌های بالا در رانندگی و عکس العمل‌های سریع است. دریفت کردن، کار خطرناکی است و از‌دست دادن کنترل خودرو به معنی چرخش خودرو و برخورد شدید با اجسام اطراف است که حتی می‌تواند به مرگ منجر شود. این همان حس و حالی است که معتادان هیجان و آدرنالین را به سمت دریفت می‌کشاند.