دینام خودرو چیست ؟

دینام خودرو چیست ؟ ، از مهم ترین و خاص ترین قطعات خودرو دینام ماشین می باشد که به شکل کلی وظیفه تولید برق و انرژی الکتریکی در خودرو را دارا است .

معرفی انواع لوازم یدکی خودرو

معرفی انواع لوازم یدکی خودرو  ، از بسیاری از لوازم یدکی پیچ ها و مهره ها هستند . پیچ ها از اتصالات خیلی مهم و مورد استفاده در صنایع و زندگی روزانه هستند که به شکل استوانه ای درست می شوند که روی آن به تناسب کاربرد پیچ ، روی آن رزوه می شود .

موتور احتراق داخلی

موتور احتراق داخلی ، موتورهای احتراق داخلی به دو گروه عمده دیزلی و بنزینی تقسیم می شود که البته موتورهای با سوخت هیدروژن و سوخت های جایگزین دیگر هم زیر مجموعه این دو گروه می باشند. موتور دیزلی به موتوری گفته می شود که از سوخت گازوئیل برای احتراق استفاده می کند و اصول کار آن متراکم کردن هوا و به دنبال آن داغ شدن هوا داخل محفظه سیلندر و پیستون می باشد به این صورت که هوا وقتی وارد محفظه سیلندر می شود 14 الی 25 واحد متراکم می شود و با توجه به قانون دوم ترمودینامیک کاهش حجم و افزایش فشار موجب افزایش دمای هوای متراکم شده تا حدود 50 درجه سانتی گراد می شود و اسپری شدن سوخت در این حالت بر روی هوای متراکم داغ باعث بروز انفجار و به عقب رانده شدن پیستون می شود و به این ترتیب انرژی جنبشی تولید می شود.

اجزای گیربکس

اجزای گیربکس ، گیربکس مجموعه ای است که دور موتور را به نسبت های گوناگون (بسته به فرمان راننده ) به وسیله سایر تجهیزات سیستم انتقال توان، به چرخ ها رسانده و سرعت مد نظر راننده را فراهم می کند. به همین دلیل گیربکس طراحی و در خودروها نصب می گردد تا بدون اینکه موتور از محدوده از دور حداکثر راندمان خارج گردد، دور و سرعت متفاوتی به چرخ ها انتقال یابد.

فن خنک کننده رادیاتور و ایرادها آن

فن خنک کننده رادیاتور و ایرادها آن ، خنک کردن آب رادیاتور به وسیله فن رادیاتور انجام می شود و وجود فن امری ضروری می باشد زیرا در موتورهای احتراق داخلی کاهش دمای موتور که ناشی از احتراق است توسط جریان آب در بلوک سیلندر انجام می شود و آب توسط واتر پمپ در یک مسیر بسته بین رادیاتور و موتور جریان می یابد لازم است آب در رادیاتور تا دمای مشخص خنک شود.