جدیدترین تکنولوژی خود
جدیدترین تکنولوژی خود

همانطور که تکنولوژی خودروها در زمینه دوربین ها، امروزه دیگر از تکنولوژی دوربین های دید عقب و دید اطراف از خودروهای گران قیمت، به خودروهای متوسط نیز کشیده شده است. این دوربین ها می توانند به دید خارج از خودرو کمک ویژه ای کنند. این دوربین ه کمک می کنند تا نقاط کور به حداقل برسند و به پارک کردن خودرو آسان شود. آنها همچنین می توانند در داخل وسیله نقلیه استفاده شوند تا راننده بتواند سرنشینان صندلی عقب را کنترل کرد. در ادامه با ما باشید تا بیشتر درباره تکنولوژی در ماشین صحبت کنیم.

جدیدترین تکنولوژی خودروها

 

تکنولوژی در خودرو

 

تکنولوژی خودروها در زمینه دوربین ها

امروزه این دوربین ها با دوربین های چند زاویه ای با کیفیت عالی جایگزین شدند. برخی از این سیستم ها دارای دید 360 می باشند. این نوع تکنولوژی با استفاده از اجزای تصویری از دوربین های واقع در اطراف خودرو کار می کند. معمولا در پنجره جلو زیر هر آینه درب ها و یکی در عقب که به عنوان دوربین عقب نیز استفاده می گردد. دوربین های زیر آینه دارای لنزهای زاویه دید وسیع هستند که اطراف را به طور کلی نشان می دهند.

تکنولوژی خودروها در زمینه شارژ بی سیم

شارژر بی سیم خودرو همانند شارژر بی سیم تلفن همراه کار می کند اما مقیاس آن بزرگ تر است. این سیستم با استفاده از یک تکنولوژی به نام شارژ القایی، برق را از طریق یک حلقه هوا از یک سیم پیچ مغناطیسی در شارژر به یک سیم پیچ مغناطیسی دوم که به ماشین متصل است  منتقل می کنند.

تکنولوژی خودرو ها برای کنترل خودرو با یک برنامه

تکنولوژی تلفن های همراه هوشمند، هر ساله مزیت های زیادی را به استفاده کنندگان آنها ارائه می دهند. امروزه خودروسازان به طور فزاینده ای اجازه می دهند تا بتوانین با استفاده از یک برنامه مخصوص بر روی تلفن همراه، با خودروی خود ارتباط برقرار کنیم. با این برنامه حتی کنترل کردن ماشین از راه دور امکان پذیر است. فرمان هایی مانند دور زدن، روشن کردن خودرو، بررسی اطراف خودرو با دوربین ها و غیره. که شرکت خودروسازی تسلا یکی از رهبران در این بخش است، در حالی که بیوک، شورلت، BMW، ولوو، و دیگران نیز راه حل های خود را ارائه می دهند. اکثر این برنامه ها رایگان هستند یا هزینه اشتراک ماهانه  خیلی ناچیز دارند.

سنسورهای دیجیتال در تکنولوژی خودروها

تکنولوژی سنسورهای دیجیتال در برخی از مدل ها جایگزین ابزارهای ثابت فیزیکی برای ایجاد یک صفحه پویا برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مرتبط و قابل تنظیم شدند. سیستم کابین مجازی آئودی یکی از طرح های پیشرو در این تکنولوژی خودروها است. تولیدکنندگان اصلی ، از جمله فورد و مزدا،  نیز تغییراتی را در زمینه های سنسورهای دیجیتال انجام داده اند. این سنسورها میتوانند دیدگاه بهتر نسبت به رفتار و عملکرد خودرو، مانند بهره وری سوخت، ارائه دهند و همچنین می توانند جهت خدمات ناوبری نیز استفاده گردند.

تکنولوژی خودروها در رانندگی نیمه اتوماتیک

تکنولوژی خودروها در زمینه رانندگی نیمه اتوماتیک هر ساله کامل تر می شود. در حالیکه ما هنوز فاصله زیادی داریم تا به خودرویی برسیم که بتواند کاملا به صورت اتوماتیک عمل کنند. در زمینه رانندگی نیمه اتوماتیک در دنیا پیشرفت های زیادی داشته ایم.

چشمگیر ترین توسعه در این زمینه، سیستم سوپر کروز کادیلاک می باشد، که می تواند وسیله نقلیه را در سرعت صفر تا 85 مایل در ساعت کنترل کند، و اجازه می دهد راننده بدون دست زدن به فرمان رانندگی کند. تسلا و دیگر خودروسازان نسخه های خود را از این تکنولوژی دارند، و انتظار می رود که خودروسازان بیشتری نسخه های خود را در آینده نزدیک معرفی کنند. تا بشر از آن ها استفاده کند.