خوشبو کننده خودرو
خوشبو کننده خودرو

امروزه در بازار صدها نوع خوشبوکننده در شکل و بوهای مختلف به فروش می‌رسد. اما دو نوع اصلی خوشبوکننده هوای خودرو وجود تولید می شود. یک مدل خوشبوکننده ها معطر هستند و از خود بوی خوشی را در فضا منتشر می‌کنند و نوع دیگر خوشبوکننده به صورت خنثی‌کننده عمل کرده و بوی بد محیط را کاملا حذف می‌کند.

خوشبو کننده خودرو

 

خوشبوکننده خودرو

 

خوشبوکننده، معطر

خوشبو کننده خودرو، وسیله‌ای است که باعث خوشبو و خوش‌عطر شدن فضای داخل ماشین می شود. این محصول دقیقا مانند محصولات خوشبوکننده فضای داخل خانه عمل می‌کند. این مدل به منظور خوشبو کردن هوا تولید می‌شود با این تفاوت که به جای منزل در خودرو ازآن استفاده می‌شود.

با استفاده از خوشبوکننده مناسب خودرو می‌توان از شر بوی بد درون خودرو خلاص شد. خوشبوکننده‌ها باعث می‌شوند که هر خودرو، حتی با قیمت پایین شیک و دوست‌داشتنی به‌ نظر برسد. پس از خرید خوشبو کننده می‌توانید آن را در مکان دلخواه خود از جمله، دریچه کولر (سیستم تهویه هوا)، پشت آینه دید عقب یا روی داشبورد نصب کنید.

روش کار خوشبو کننده

مولکول‌های معطر درون خوشبو کننده‌ خودرو دایما در هوا منتشر می‌شوند. هر چه هوا بیشتر در درون خودرو در جریان باشد، خوشبوکننده سریع‌تر بوی خوش خود را منتشر می‌کند و هوای خودرو معطر می‌شود.

تمام خوشبوکننده‌ها از انواع خوشبو کننده خودرو آویز یا مناسب نصب روی دریچه کولر گرفته تا نوع پارچه‌ای، قوطی ژله‌ای یا خوشبوکننده‌هایی که حاوی زغال چوب بامبو هستند همگی به یک روش کار می‌کنند. اما اسپری‌های خوشبوکننده به روش دیگری استفاده می‌شوند. می‌توانید محتویات آنها را به درون هوای خودرو اسپری کنید. در این حالت مولکول‌های اسپری خوشبوکننده با ذرات بد هوای خودرو ترکیب می‌شود و بلافاصله بوی خوشی را احساس می کنید.

دوام خوشبو کننده

دوام خوشبوکننده‌ها افزایش پیدا نمی کنند. اگر خوشبوکننده‌ شما مدت زمان طولانی تعویض نشود. خوشبو کننده کار خود را به درستی انجام نمی‌دهد و بویی از خود منتشر نمی‌کند. تنها راه حل برای بالا بردن دوام خوشبوکننده، قرار دادن آن در مکانی، مانند جعبه داشبورد است که هوا به خوبی در آن جریان نداشته باشد. به این شکل می‌توانید اندکی از سرعت تمام شدن آن پیشگیری کنید که البته باز هم چندان تفاوت ندارد.

آیا خوشبو کننده خودرو باعث ایجاد حساسیت می شود؟

برخی از افراد به بیشتر یا تمام خوشبوکننده‌ها حساسیت دارند و برخی از افراد هم به دلیل مشکلات شدید ریه نمی‌توانند از این خوشبوکننده‌ها استفاده کنند. خوشبوکننده هوای خودرو برای این افراد ضرر دارد. به این افراد توصیه می شود که نباید ازخوشبوکننده استفاده کنند. اما اگر شما مشکل حساسیتی یا ریوی ندارید، این خوشبوکننده‌ها برایتان ضرری ندارند.

روش استفاده از خوشبو کننده خودرو

استفاده از این محصول بسیاراسان است. تنها کاری که باید انجام دهید، قرار دادن خوشبوکننده در مکان مناسب است و پس از آن صبر کنید تا خوشبوکننده فعالیت خود را شروع کند. البته برخی از خوشبوکننده‌ها مانند نوع گیره‌دار که به دریچه کولر متصل می‌شود را باید ابتدا اندکی فشار دهید تا شروع به کار کند. مراقب مقدار مصرف شده خوشبوکننده باشید. پیش از تمام شدن خوشبو‌کننده، یک خوشبوکننده دیگر به سرعت تهیه کنید تا هرگز خودرو بدون خوشبوکننده هوا نباشد.