تأثیر رینگ اسپرت بر کیفیت سواری و ارزش فروش خودرو
تأثیر رینگ اسپرت بر کیفیت سواری و ارزش فروش خودرو

تأثیر رینگ اسپرت بر کیفیت سواری و ارزش فروش خودرو، استفاده از رینگ اسپرت بر کیفیت سواری خودرو نیز تاثیر خواهد داشت. انواع استانداردی که روی خودروها نصب هستند، با هدف ارائه بهترین کیفیت سواری ممکن انتخاب شده‌اند. از این رو، استفاده از نوع اسپرت تاثیر قابل‌توجهی را بر سواری اتومبیل خواهد داشت. استفاده از انواع بزرگ‌تر، نیاز به لاستیک‌های پهن‌تر و باریک‌تر نسبت به حالت استاندارد را پدیدار می‌کند. وقتی اندازه چرخ خودرو بزرگتر از سایز اصلی باشد، راننده متوجه تفاوت سواری بین اتومبیل شخصی‌سازی خود و نسخه‌های استاندارد خواهد شد.

تأثیر رینگ اسپرت بر کیفیت سواری

البته تمامی انواه اسپرت بزرگ و سنگین‌تر از حالت عادی نیستند؛ بلکه نسخه‌هایی از این محصولات نیز در بازار وجود دارند که نسبت به انواع استاندارد سبک‌تر هستند. استفاده از این مدل برای کاهش وزن خودرو و افزایش کارایی است؛ با این حال، مراحل نصب و استفاده از انواع اسپرت سبک باید تحت نظر یک مکانیک خبره انجام شود.

یکی از تاثیرات نامحسوس استفاده از نوع اسپرت، استفاده از چرخ‌های بزرگ‌تر و سنگین‌تری است که فعالیت سیستم تعلیق خودرو را با دشواری مواجه خواهد کرد. از این رو، استهلاک خودرو افزایش خواهد یافت و در کوتاه‌مدت، قطعات جلوبندی نیاز به تعمیر و تعویض پیدا خواهند کرد. این مساله در کشوری همانند ایران که از جاده‌های باکیفیتی برخوردار نیست، شدت بیشتری پیدا می‌کند.

نکته مهم درخصوص استفاده از Sport Wheel و لاستیک‌های پهن، افزایش وزن در گوشه‌ها است. حتی اگر این‌کار به صورت اصولی و رعایت محاسبات دقیق صورت بگیرد، بازهم شما مالک خودرویی خواهید بود که نسبت به حالت استاندارد سنگین‌تر است و بخش زیادی از وزن در گوشه‌های خودرو انباشته شده است. انباشته‌شدن وزن زیاد در گوشه‌های خودرو، سبب خواهد شد که چرخش به طرفین برای راننده دشوارتر از حالت استاندارد باشد.

تاثیر رینگ اسپرت بر ارزش فروش خودرو

با وجود تاثیرات مختلفی که استفاده از رینگ اسپرت بر عملکرد و کیفیت سواری می‌گذارد، بزرگ‌ترین تاثیر منفی را هنگام فروش خودرو حس خواهید کرد. استفاده هم‌زمان از Sport Wheels و کاهش ارتفاع، به یک عادت در کشورمان تبدیل شده است که هر دو مورد، معمولا به‌صورت غیرتخصصی انجام می‌شوند. از این رو، مالکان خودروهای دست‌کاری‌شده، برای فروش اتومبیل خود با دشواری‌های متعددی روبه‌رو می‌شوند و خودروی آن‌ها به‌راحتی فروش نخواهد رفت. 

بسیاری از مشتریان هنگام خرید خودروهای شخصی‌سازی‌شده، درخواست می‌کنند تا مالک، رینگ و لاستیک استاندارد خودرو را روی آن نصب کند؛ از این رو، اگر تصمیم دارید اتومبیل شخصی‌سازی‌شده خود را در آینده به فروش برسانید، رینگ استاندارد را در گوشه‌ای نگه‌داری کنید تا هنگام فروش خودرو به دردسر برخورد نکنید.

به‌واسطه افزایش قیمت غیرقابل‌قبولی که در حوزه خودرو و قطعات وابسته آن رخ داده است، این روزها بازار خریدوفروش رینگ‌های اسپرت دست‌دوم رونق یافته است و می‌توانید Sport Wheels کارکرده خود را پس از مدتی به فروش برسانید. به طور معمول، در آگهی‌های فروش خودرو قیمت رینگ‌های اسپرت و سیستم صوتی به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود و کمتر خریداری علاقه دارد تا هزینه اضافه‌ای را بابت این لوازم پرداخت کند. درنتیجه، بهتر است هنگام فروش خودرو، اتومبیل و سایر قطعات و لوازم خاص را به‌صورت جداگانه به فروش برسانید.