گیربکس اتوماتیک اتوماتیک و نو

این روزها با پیشرفته شدن صنعت خودروسازی، تعداد خودروهای دنده اتوماتیک به میزان قابل توجهی در کشور افزایش یافته است. اکثر مراکز فروش گیربکس اتوماتیک، خدمات تعمیر و تعویض آن را نیز ارائه می‌دهند. از آنجا که رانندگی کردن با خودروهایی که مجهز به گیربکس اتوماتیک هستند بسیار آسان تر از خودروهای با دنده دستی است؛ اغلب رانندگان ترجیح می دهند صاحب خودروی دنده اتوماتیک باشند و یا بر روی خودروی خود گیربکس اتوماتیک را نصب کنند.

  گیربکس اتوماتیک اتوماتیک و نو

گیربکس اتوماتیک اتوماتیک و نو

برای رانندگی با دنده اتوماتیک فقط کافی است دنده را بر روی حالت رانندگی D  قرار دهید. خودرو های مجهز به گیربکس اتوماتیک فاقد پدال کلاچ هستند. یکی از دغدغه های رانندگانی که قصد نصب گیربکس اتوماتیک بر روی خودروی خود را دارند، پیدا کردن یک مرکز که فروش گیربکس اتوماتیک قابل اعتماد می باشد. گیربکس های اتوماتیک در مدل های نو، استوک و دست دوم قابل خریداری هستند. با توجه به تنوع اجناس موجود امکان خرید برای تمام افراد وجود دارد که می توانند با هر میزان بودجه ای که در اختیار دارند، گیربکس اتوماتیک مناسب خود را خریداری کنند.

فروش گیربکس اتوماتیک استوک

گیربکس اتوماتیک در گروه های نو، استوک و دسته دوم برای فروش موجود هستند و بسته به میزان بودجه در اختیار قابل انتخاب می باشند. استوک به کالاهایی اطلاق می شوند که مدت زیادی در انبار فروشگاه باقی مانده اند. در ایران به اشتباه استوک را به کالاهایی اطلاق می کنند که قبلا مورد استفاده قرار گرفته است.‌ اجناس دست دوم، اجناسی هستند که قبلا از آن ها استفاده شده است. قطعات خودرو در مواقعی نیاز به تعویض دارند که خراب شده باشند و به درستی عمل نکنند. در بعضی مواقع جا به جایی قطعه با قطعه ای دیگر برای ارتقا کیفیت رانندگی انجام می گیرد.

 به عبارتی دیگر ممکن است عمر مفید آن قطعه پایان یافته یا خراب شده باشد. با توجه به این تعاریف این سوال به وجود می آید که فروش گیربکس اتوماتیک چه قابلیت هایی دارد و چگونه می توان گیربکس دستی خود را با مدل اتوماتیک جایگزین کرد. از آن جا که ایران هنوز تکنولوژی ساخت گیربکس و به خصوص گیربکس اتوماتیک را دارا نمی باشد، کلیه ی محصولات وارداتی هستند و ساخت کشورهایی مانند آمریکا، ژاپن، کره جنوبی و کشور های اروپایی می باشند.

نکات مهم هنگام خرید گیربکس اتوماتیک

فروشگاه های فروش گیربکس اتوماتیک در کشور کم نیستند این امر باعث شده است که افراد به راحتی قادر نباشند به هر فروشگاهی اعتماد کنند. تنوع بالای فروشگاه ها در تعمیرات و فروش گیربکس اتوماتیک ، فرصت را برای افراد سودجویی که محصولات ‌بی کیفیت و تقلبی را به جای محصولات اصل با قیمت بالا به فروش می‌رسانند، فراهم شده است. همچنین قابل ذکر است که به دلیل وارداتی بودن این محصولات احتمال غیر اصل بودن آن ها بسیار بالا می باشد. ضمنا محصولات غیر اصل فاقد ضمانت نامه می باشند. اگر در زمینه تعویض گیربکس اتوماتیک خودرو با قطعات آشنایی نداشته باشید ممکن است این تغییرات باعث به وجود آمدن ضررهای مالی سنگینی برای شما باشد.

گیربکس اتوماتیک اصل دارای ضمانت نامه های معتبر و خدمات پس از فروش می باشد. در صورت خرید گیربکس بدون ضمانت از فروشگاه های غیر معتبر و بروز خرابی و ایجاد مشکل در خودرو شما، تنها کسی که متضرر می شود صاحب خودرو است. یکی از مهم ترین نکات در هنگام خرید گیربکس اتوماتیک قیمت آن است. با توجه به نوسانات شدید بازار، به خصوص در سال های اخیر، این محصول دارای قیمت ثابتی نمی باشد. بهترین راه این است که قبل از اقدام به خرید گیربکس، قیمت آن را از سایت ها و مراکز فروش معتبر استعلام نمایید. این کار به جز این که به شما قدرت انتخاب بیشتری می دهد، می توانید خدمات قابل ارائه فروشگاه های مختلف را نیز با هم مقایسه کنید. ضمنا این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست. اگر یک بار برای خرید کالای با کیفیت هزینه کنید، بهتر از این است که هزینه های بیشتری را برای تعمیرات آن صرف کنید.