دانستنی هایی از دنیای خودرو که پیش از این نمی دانستید
دانستنی هایی از دنیای خودرو که پیش از این نمی دانستید

دانستنی هایی از دنیای خودرو که پیش از این نمی دانستید، دنیای خودرو در کنار نکات فنی و اخبار تخصصی حواشی زیبا و رنگارنگی به همراه دارد. اتفاقاتی که جدا از موضوعات فنی شاید برای شما نیز جذاب به نظر رسد و توجه خوانندگان علاقه‌مند به موضوعات مرتبط با خودرو را به خود جلب می‌کند. با ما همراه باشید تا دانستنی های جالب خودرو را با هم مرور کنیم.

جالب است بدانید اتومبیل که این روزها معضلی بزرگ برای ترافیک و آلودگی هواست در اوایل قرن 20 میلادی به‌عنوان یک وسیله نقلیه سبز به مردم معرفی شد. در واقع استفاده گسترده از درشکه و درنتیجه بوی بد مدفوع اسب‌ها در معابر و خیابان‌ها موجب شده بود تا اتومبیل وسیله‌ای پاک تلقی شود.

اسقاط و از رده خارج کردن خودروها مقوله‌ای عادی در دنیای خودرو محسوب می‌شود؛ اما ظاهراً اتومبیل‌های رولز رویس تن به این کار نمی‌دهند. 75 درصد از خودروهای تولیدی این کمپانی هنوز در جاده‌ها حرکت می‌کنند!

شاید این مورد از دلچسب ترین دانستنی های جالب خودرو برای شما باشد. اگر به بوی ماشین نو علاقه دارید بد نیست بدانید که این بو در اثر 50 ترکیب عالی فرار در لوازم و قطعات داخلی خودرو ایجاد شده است و بعد از مدتی هم از بین می‌رود. خوشبختانه این ترکیبات سمی نیستند و با خیال راحت می‌توانید نفستان را از این بو چاق کنید.

تحقیقی در آمریکا نشان می‌دهد که هر آمریکایی به‌طور متوسط هرساله 38 ساعت را در ترافیک می‌گذارند؛ با این وصف اگر از ترافیک شهر خود ناراضی هستید بدانید که از شما بدتر هم وجود دارد. البته احتمالاً ساکنین شهر تهران باید مایه آرامش شهروندان آمریکایی باشند!

افسران راهنمایی و رانندگی انگلستان همواره عروسک‌هایی به همراه خود دارند تا در هنگام تصادفات بتوانند کودکان را سرگرم و آرام کنند.

در حالی‌که کمپانی‌های بزرگ دنیا همگی با تولید روزانه چند هزار خودرو سعی در ربودن بازار دارند ظاهراً فراری عجله‌ای برای این کار ندارد. کمپانی فراری با تولید حداکثر 14 خودرو در روز باید رکورد خونسردترین خودروساز دنیا را از آن خود کند!

مدت زمانی عمل کردن یک کیسه هوا، از لحظه برخورد و انفجار تا باد شدن کیسه آن تنها 40 میلی ثانیه طول می‌کشد؛ یعنی مدتی کمتر از یک بار پلک زدن.

اتومبیل‌ها با تمام آلودگی‌های خود حداکثر قابلیت بازیافت را در میان سایر مصنوعات ساخته دست بشر دارد. به‌واقع خودروها محصولاتی کثیف و سبز هستند.

میزان جریمه رانندگی در کشور سوئد شناور است و بر اساس میزان حقوق و درآمد سالیانه تغییر می‌کند. بالاترین نرخ جریمه برای سرعت غیر مجاز نیز با مبلغ یک میلیون دلار در این کشور به ثبت رسیده. این میزان جریمه برای رانندگی با سرعت 290 کیلومتر بر ساعت صادر شده است.

از دانستنی های جالب خودرو می توان به BMW اشاره کرد. کمپانی BMW در اوایل قرن 20 میلادی و پیش از تولید ماشین‌های لوکس به ساخت موتور هواپیما مشغول بوده است.