آشنایی با امکانات و ویژگی های خودروی سراتو
آشنایی با امکانات و ویژگی های خودروی سراتو

آشنایی با امکانات و ویژگی های خودروی سراتو، سراتو یکی از خودروهای سدان (sedan) ساخت شرکت کیا موتورز (Kia Motors) است. این خودرو در دسته خودروهای کوچک و متوسط قرار می‌گیرد و از جمله مدل‌های پرفروش کیا است. در حال حاضر، نسل جدید ماشین سراتو (Cerato) با نام تجاری K3 در برخی بازارهای خارجی معرفی شده است. ما در این مطلب می خواهیم به معرفی ویژگی ها و امکانات این خودرو بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

مدل‌های مختلف ماشین سراتو در طی سالیان گذشته با ویژگی‌های متفاوتی معرفی شده‌اند. در مدل‌های جدید، امکانات بسیاری به همراه آن‌ها آمده است که می‌توان به برخی از آن‌ها اشاره کرد

  1. سیستم ایمنی: سراتو با بهترین امتیازات برای سیستم‌های ایمنی به شمار می‌رود. برخی از امکانات ایمنی به شامل سیستم‌های ضد لغزش (TCS)، کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)، سیستم هشدار خطر تصادف (FCWS)، سیستم هشدار خارج شدن از مسیر (LDW)، سیستم هشدار نقطه کور (BSD)، و سیستم جلوگیری از برخورد (AEB) می‌شود.

  2. سیستم ناوبری: ماشین سراتو با سیستم ناوبری از نوع آی‌اسیون (iAVN) عرضه می‌شود که امکاناتی مانند نمایشگر لمسی ۸ اینچی، رادیو، پخش کننده CD، درگاه USB، بلوتوث، اتصال بلوتوث، و قابلیت اتصال به اینترنت را فراهم می‌کند. همچنین، سراتو با سیستم صوتی های فای (Harman Kardon) همراه است که کیفیت صدای بسیار با کیفیتی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

  3. سیستم رانندگی: سراتو با سیستم‌های مختلف رانندگی عرضه می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم هشدار ترافیک عقب (RCTA)، سیستم کمکی خروج از پارکینگ (SPAS)، سیستم هشدار تصادف در نقاط مختلف (PCA) و سیستم اطلاعات ترافیک (TJA) اشاره کرد.

  4. طراحی: ماشین سراتو، با طراحی جذاب و دوست‌داشتنی خود، مورد استقبال مشتریان خود قرار گرفته است. طراحی داخلی و خارجی این ماشین از جمله ویژگی‌های آن است که باعث شده است که طرفداران بسیاری را به خود جذب کند. همچنین، در مدل‌های جدید سراتو، از مصالح با کیفیت برای ساخت بدنه و داخل خودرو استفاده شده است که باعث افزایش کیفیت و ایمنی آن شده است.

  5. امکانات دیگر: سراتو با امکانات دیگری نیز همراه است که می‌توان به سیستم‌های خنک کننده و گرم کننده، سیستم‌های تهویه هوا، سیستم‌های جلوگیری از سرقت، سیستم‌های کمکی رانندگی مانند سیستم کنترل فاصله با خودرو جلو (Cruise Control) و سیستم‌های خودکار رانندگی (Autonomous Driving) اشاره کرد.

در کل، ماشین سراتو با ویژگی‌ها و امکانات متنوعی عرضه می‌شود که باعث شده است که این خودرو در میان مشتریان خود بسیار محبوب باشد. اما این امکانات نیاز به خدمات پس از فروش و لوازم یدکی دارد. لوازم یدکی سراتو در ایران نیز موجود است و شما می توانید با مراجعه به نمایندگی و یا سایت آنها از خدمات و لوازم یدکی این خودرو بهره مند شوید.